Odwiedziny Świętego Mikołaja

Mikołajkowe imprezy (a było ich 15)  odbyły się w bibliotekach miasta i gminy Krapkowice. Grudniowy gość zawitał do małych i dużych dzieci.


Po raz trzeci najlepsi!

W Rankingu Bibliotek ogłoszonym przez Rzeczpospolitą Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Krapkowicach po raz  trzeci obroniła tytuł najlepszej biblioteki w województwie opolskim. Ogromnym zaskoczeniem dla nas było zdobycie 10 miejsca w Rankingu ogólnokrajowym. Rywalizacja była zacięta.
Jesteśmy najlepsi!!!


Andrzejki dla każdego

Panie z biblioteki odwiedziły z wróżbami andrzejkowymi także pensjonariuszy DPS Anna w Krapkowicach i uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Mamy nadzieję, że proponowana zabawa wniosła w ich życie odrobinę radości i humoru.


Zabaw andrzejkowych nadszedł czas...

Jak co roku biblioteki w Krapkowicach zaproponowały dzieciom zabawę we wróżby związane z tradycją andrzejkową, Od dawien dawna 29 listopada w wigilię świętego Andrzeja panienki na wydaniu zbierały się na wspólną wróżbę . Lejąc wosk na wodę próbowały odgadnąć swoje przyszłe losy. Zabawa w przedszkolach także była przednia, każde dziecko było bowiem ciekawe co przyniesie mu przeznaczenie.


Bajka w innym wydaniu

W listopadzie z teatrzykiem japońskim Kamishibai gościły panie z biblioteki
w przedszkolu Nr 8. Poniżej galeria gdzie można zobaczyć jak dzieci słuchają czytanych im bajek.


Spotkanie pokoleniowe

Podczas tegorocznego miesiąca seniora w krapkowickich bibliotekach miało miejsce spotkanie seniorów z wnukami. Imprezę zatytułowano "Zabawa nie zna granic". Wspólne pląsy spowodowały bowiem, że bariery wiekowe zostały przełamane


Marzenia jak perły dojrzewają powoli...

12 października o godzinie 14.00 w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Krapkowicach Filia Nr 2 ul. Mickiewicza 1 gościła Krystyna Szwed. Urodzona i wychowana w sercu mazurskich jezior, to jednak swoje dorosłe życie związała z Krapkowicami. Rysowanie i szkicowanie ołówkiem już od wczesnego dzieciństwa było jej ogromną pasją. Później przyszło szkicowanie węglem i suchą pastelą. W 2010 roku wstąpiła do Stowarzyszenia Twórców i Artystów "Pasja" w Krapkowicach. Poetka i malarka odkrywa tajemnicę swojej artystycznej duszy także w poezji. jej książkowy debiut to tomik wierszy " Tajemnica słowa odkryta bardziej". Swoją twórczością malarską i poetycką dociera do najbardziej ukrytych tajników duszy.


Kurs komputerowy

Rozpoczęcie nowego kursu komputerowego.


Spotkanie z Hanną Cygler

W piątkowy wieczór 6 października czytelnicy krapkowickiej biblioteki i członkowie Klubu DKK mieli możliwość spotkać się i porozmawiać z panią Hanną Cygler autorką wielu powieści dla kobiet i nie tylko. Z urodzenia i zamiłowania gdańszczanka, zawodowo zajmuje się tłumaczeniem ze szwedzkiego i angielskiego. Naprawdę nazywa się Anna Kanthak. Pracę nad pierwszą powieścią " Tryb warunkowy" rozpoczęła w 1985 roku a ukończyła ją w 1997 roku. Pierwszą książkę wydała w 2003 roku nakładem wydawnictwa Cztery Strony Świata, była to powieść "3 razy R". Autorka często osadza akcję swoich powieści w nieznanych sobie realiach, dzięki czemu jak sama twierdzi, zawsze podchodzi do danego zagadnienia z entuzjazmem. Pisarka nie szczędzi swoim czytelnikom dalekich podróży do: Grecji, Hiszpanii, carskiej Rosji czy Paryża. Sama jak zdradziła obecnym często odwiedza Stany Zjednoczone z racji tego, że mieszka tam jej siostra. Pisze jak sama powiada dla przyjemności swojej i swoich czytelników.


Wizyta w przedszkolu

O tym, że warto czytać nikogo nie trzeba przekonywać. Panie z krapkowickiej biblioteki odwiedziły dzieci z Przedszkola Nr 4 i czytały im bajki posługując się teatrzykiem japońskim Kamishibai.

 


Z Agnieszką Lingas-Łoniewską w cztery oczy...

14 września 2017 roku o godzinie 16.30 gościła w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Krapkowicach ul. Sądowa 21 jedna z wybitnych pisarek młodego pokolenia. Z wykształcenia  polonistka. Na rynku wydawniczym zadebiutowała powieścią "Bez przebaczenia". Pisze książki przede wszystkim dla kobiet, obyczajowe i łączące sensację z romansem. Jest założycielką i prowadzi portal "Czytajmy polskich Autorów". Od 2017 jest członkiem Kapituły Literackiego Debiutu Roku. Zdobyła wiele nagród i wyróżnień. Tematyka jej twórczości nawiązuje do spraw bliskich kobietom. Ma  na swoim koncie także książki, które poruszają problemy męskie. Atmosfera spotkania była intrygująca, tak jak przystało na spotkanie kobiety z kobietami (nie zabrakło mężczyzn).


Do zobaczenia za rok......

Biblioteka kojarzy nam się zwykle z ciszą i spokojem, miejscem gdzie w skupieniu możemy się uczyć i poszerzać swoją wiedzę. Jednak w czasie wakacji te stereotypy zostały złamane. Było gwarno i głośno a wszystko to za sprawą dzieci, które brały udział w zajęciach wakacyjnych organizowanych przez krapkowickie biblioteki. Filę nr 2 przy ulicy Mickiewicza 1 oraz Filię dla dzieci przy ulicy Sienkiewicza 9. Zajęcia odbywały się codziennie w miesiącu sierpniu w godzinach od 10 do 13. Uczestnicy wakacji podróżowali po krainie fantazji, w której spotykali swoich ulubionych autorów i baśniowych bohaterów. Dzieci brały też udział w zajęciach sportowych i zabawach z chustą animacyjną. Podczas prowadzonych zabaw można tez było wykazać się talentem plastycznym, wokalnym i teatralnym. Wakacyjny czas spędzony w bibliotece uczestnicy wspólnie uznali za udany.